Harlequin Nedir?
Dünyadaki romantizm hayranlarına hitap eden ve okur hedef kitlesini kadın ağırlıklı olarak belirleyen yayıncılık politikasıyla dünyanın en büyük seri roman markası haline gelen HARLEQUIN 1949 yılında yayın hayatına başlamıştır.

Popüler kültüre katkılarından dolayı uluslararası arenada takdir edilen HARLEQUIN kitapları¸ 61 yıl boyunca¸ içinde 800'ü aşkın BEST SELLER olan yaklaşık 35.000 roman yayınlamıştır. Kanada'nın en büyük gazetesi Toronto Star'ı yayınlayan, Torstar Medya Grup 1981 yılında HARLEQUIN'i satın almıştır.  Torstar Medya Grup'un diğer şirketi olan Metroland Medya Grup, Kanada'da ve dünyanın birçok ülkesinde, dünyanın en büyük ücretsiz gazetesi METRO'yu yayınlamaktadır. Metroland Medya Grup aynı zamanda 100'ün üzerinde periyodik yayın yayınlamaktadır. 

HARLEQUIN kitapları 6 kıtada, 114 ülkede, 28 farklı dilde ve ayda ortalama 110 farklı kitap olarak yayınlanmaktadır. HARLEQUIN kitapları, farklı ülkelerden yaklaşık 1.100 yazar tarafından yazılmaktadır. HARLEQUIN kitapları¸ 61 yıl boyunca dünyadaki bütün kadınların kalplerine sayfaları ile ulaşarak hayal güçlerine hitap etmiştir. Bundan dolayı HARLEQUIN romantizm ile eşdeğer tutulmaktadır. 

HARLEQUIN kitapları, ayda ortalama 11.000.000 kitap satışı ile dünyanın en büyük ve en başarılı global markalarından biridir. HARLEQUIN kitapları¸sahip olduğu bu bu satış rakamları ve 50 milyondan fazla okuyucusu dünyanın en çok okunan yayınıdır.  


Ülkemizde HARLEQUIN 6 farklı 7 seri kitabı yayınlamaktadır.

ROMANCE
Toplumun her kesimden ana karakterler,  sevgi, aşk ve aile üzerine kurgular.

DESIRE
Güçlü tutkulara, derin ihtiraslara sahip ana karakterler ve çatışma odaklı, kışkırtıcı, duygu yüklü aşklar.

HIGH LIFE1 / HIGH LIFE2Zengin, şöhretli, ihtişamlı hayat tarzına sahip ana karakterler ve baştan çıkarma, tutku üzerine kurgular.

HISTORICAL
Geçmiş yüzyıllarda yaşamış karakterlerin duygularının,  tutkularının ve ihtiraslarının, dönemlerine has özellikler içinde kurgulandığı romanlar.

CLASSICS
En çok satış ve en çok okunurlukla, serilerinin klasikleri olmuş eserler.
 
STARS OF ROMANCE
Yıldız yazarlardan, aşk, tutku, ihtiras, aile, kıskançlık,dostluk gibi insana has duygularla yüklü başyapıtlar.
 
 
Satın Almak İsteyen Arkadaşlar;
 
Bütün türde kitaplar D&R'larda ayın 1'i itibariyle satışa çıkıyor. Hem internet mağazasından hemde kitapevinden direk satın alabilirsiniz. Ben HİSTORİCAL kısmına üyeyi tabiki. Kitapların fiyatı; 10,00 TL :) her ay yayınlanıyor. Sevdiğiniz türün kitaplarını kaçırmayın derim.
 
Ayrıca, eski aylara ait kaçırdıklarımı da almak istiyorum, yahu bu ne güzel birşeymiş niye benim haberim olmadı diyorsanız size bir kıyağım daha olsun, www.harlequintr.com  sitesinde tee eski zamanlardan bugüne neredeyse bütün Harlequinler var, hemde çok uygun fiyatlara hepsini satın alabilirsiniz.
 
Daha fazlası için mail ile iletişime geçebilirsiniz :)
 
Sevgilerle,
 

 

3 yorum:

  1. 14 15 yaşlarımdan itibaren okurum 500 ü geçkin harlequin okumuşumdur bütün serileri bilirim özellikle Dante ailesi beni etkilemiştir her ay yeni kitap sipariş veririm ertesi gün gelir çok memnunum vazgeçilmezim diyebilirim :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. 61 ülkenin içinde neden türk yazarlar yok yada neden türk karakterler geçmiyor diye hic merak eden oldu mu bilmem 34 yaşındayım 16 yaşından beri okurum ... Ayni zamanda kendi deneme hikâyelerini de yazarım çok isterdim harlequin yazarı olmak benim için vaz geçilmez popüler roman okuru değilim aslında tipik bir cabuk roman okuruyum ve harlequin kesinlikle cabuk kitaplardan oluşuyor yani elinize aldığınızda 2 saatte bitirip en azından iki saat boyunca kendi hayatınıza mola verip bir başka karakter olur ve mutlu sona ulaşırsınız. Eğer benim gibi hem çalışıp hem okuyor ve hemde anne iseniz o molalar kesinlikle gerekli... Sevgilerimle kendime ait 2000 binden fazla cabuk romanımla ve eski bir harlequin koleksiyoncusu olarak sevgilerle kalın...

      Sil

Yorum yazan güzel ellerinize sağlık (:
ve Lütfen! Küfür içeren veyahut içeriğinde reklam olan yorumları yazmaktan sakınalım. Sormak istediğiniz sorular için bloğun sağ üst köşesinde bulunan İletişim kısmından her zaman mail atabilirsiniz. (:

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML