8 Ağustos 2014

KİTAP Kör Fahişe Bıçağı ve Yürek Söken Cinayetleri YAZAR TANITIM Çağan Dikenelli (Rüya Kız)

Efennimm uzun bir aradan sonra sizlerle birlikteyim... 
Ama bu kez karşınızda kitap yorumu ile değil, yazar Çağan Dikenelli ve Mendirek Yayınları 'ndan çıkan kitapları ile karşınızdayım....


Mendirek Yayınlarından çıkan iki kitabı mevcut ve ilk kitabı;
  Yürek Söken Cinayetleri  


Bu macerada Oğul sınır tanımaz kuvvetiyle Melek Teyze'ye seri cinayetlerin katilini bulma konusunda yardımcı oluyor... 
Melek Teyze'den habersiz mahallede kuş bile uçmaz. 
Mecburen de olsa herkesin sevip saydığı, mahallenin en iş bilir, en çaçaron teyzesi şimdi de dedektifliğe soyunmuştur. Daha önce çözdüğü iki dava sayesinde emniyette kendine yer edinen Melek Teyze, getirdiği çörekler ve baktığı fallar sayesinde yerini sağlamlaştırmış, bir de emniyet amiri Cevahir'in sevgisini kazanınca artık Beyoğlu Emniyet Amirliği'nden çıkmaz olmuştur.

Emniyetin arşiv bölümünde çalışan büyük oğlu Tuğrul bundan hiç memnun değildir. Ancak, çekik gözlü, zihnen olmasa da bedenen fazlaca gelişmiş, insan azmanı olan diğer oğlu 'Oğul' Melek Teyze'yi maceralarında yalnız bırakmayacaktır.**********************************


Ve diğer kitabımız;
   Kör Fahişe Bıçağı   

Melek Teyzeden habersiz mahallede kuş bile uçmaz. Mecburen de olsa herkesin sevip saydığı, mahallenin en iş bilir, en çaçaron teyzesi şimdi de dedektifliğe soyunmuştur. 


Daha önce çözdüğü iki dava sayesinde emniyette kendine yer edinen Melek Teyze, getirdiği çörekler ve baktığı fallar sayesinde yerini sağlamlaştırmış, bir de emniyet amiri Cevahirin sevgisini kazanınca artık Beyoğlu Emniyet Amirliğinden çıkmaz olmuştur.


Emniyetin arşiv bölümünde çalışan büyük oğlu Tuğrul bundan hiç memnun değildir. Ancak, çekik gözlü, zihnen olmasa da bedenen fazlaca gelişmiş, insan azmanı olan diğer oğlu Oğul Melek Teyzeyi maceralarında yalnız bırakmayacaktır.**********************************

İşte kitaplar bunlar...  Sıra geldi yazarımıza...

1969'da İzmir'de doğdu. St. Joseph Koleji'nden sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü'nü bitirdi. Kısa bir dönem kısa filmler çekti ve bazı ödüller kazandı. Radyoculuk, alternatif müzik dükkanı işletmeciliği, multimedia sanat yönetmenliği, yönetmen yardımcılığı, gibi işlerde çalıştıktan sonra bazı dizilerin senaryo gruplarında yer aldı. 


YÖNETMENLİĞİNİ YAPTIĞI KISA FİLMLER

Suya Dönüş - 1999
1. Avrupa Gençlik Festivali, Gösterim. 1999

Su ve İnsan - 1998 .... Deneysel, 00:02:00
FlMa 1. Ulusal Çevre Senaryo ve Yapım Ödülü. 1998

Kaynak
cagandikenelli.comKitapları Satın Almak İçin Tıklayınız.


Rüya Kız


Subscribe to Our Blog Updates!
Share this article!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yazan güzel ellerinize sağlık (:
ve Lütfen! Küfür içeren veyahut içeriğinde reklam olan yorumları yazmaktan sakınalım. Sormak istediğiniz sorular için bloğun sağ üst köşesinde bulunan İletişim kısmından her zaman mail atabilirsiniz. (:

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML