7 Şubat 2015

K-Drama İncelemesi : HEALER (As! Kız)


Kitap ve k-drama canavarı As! Kız yine yenide k-drama incelemesi ile siz sevgili Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi ve k-drama takpçilerinin karşısında olmaktan sonsuz mutluluk duyar..

Hayatımızın ortasına bomba gibi düşen, 7/24 dizinin adını anıp, ost'larıyla günümüzü gün etmemize neden olan, yayınlanan bölümleriyle izlenme rekorları kıran HEALER dramasını incelemeye hazır mıyız? 

Ve işte incelememize yine yeniden en sevdiğim dizi afişi ile start veriyorum.. 
(Afiş harika dimi?)
 

"Healer" yani Nam-ı diğer başrol oyuncumuz  Seo Jung-Hoo (çevirmen arkadaşlar kendisine Şifacı ismini uygun gördüklerinden bende onlara ayak uyduruyor kendisine an itibariyle  Şifacı diye hitap ediyor olacağım) hayatımıza bomba gibi girdi ve muhtemelendir ki o bomba kalbimizde sağlam bir yer etti.


DİKKAT UYARI ! 

İncelememizin neredeyse tamamını  Şifacı üstüne kurulu olup diğer karakterlere tüm acımasızlığımla azıcık yer vereceğimi bildirmek isterim.
Sonra vay efendim neden sadece Şifacı var olmasın. :) Hoş şikayet edeceğinizide sanmıyorum ama yinede belirteyim istedim :) 

Ya bu adama bakmaktan kim şikayet eder ki şu surata şu sıfata şu vücuda hele bir bakın -,-

Efenim şifacımız küçükken girdiği çocuk hapishanesinden kurtulduğu gün karşısına çıkan babasının eski dostuyla hayatı tamamen değişir.  

Hayatının bu denli değişeceğini 40 yıl düşünse tahmin edemezdi sanırım :) nerdeeeen nereye dedirtiyor insan :D Eski dost  artık hocası olmuştur ve yıllar içerisinde onu Healer (Gece Kuryesi) olarak yetiştirmiştir. Zira eski dost da eski bir Healer'dir. 

Adam haklı tabi gördü Şifacımda ki o üstün yeteneği kaçırmak istememiştir. Bende görsem daha kaçırmak istemem evimde muhafaza ederdim ki - :)

Şifacımız zaman geçtikte yedi düvele nam salan gece kuryesidir artık. Öyle ki politikacılar, ünlü sanatçılar, iş adamları, yetmeyip yer altının kötü adamları bile Healer ile çalışmak için can atmaktadır. 

Bende olsam varımı yoğumu şifacıyı görmek için harcayabilirdim :D Şu tipe bir kere bakmak için insan mirasından bile vazgeçer ayol :p

Hayatında güvendiği üç şey vadır, gözüne taktığı optik okuyuculu fotoğraf makinesi gözlüğü,kulağında 7/24 taşıdığı vericisi ve vericinin diğer ucunda ki ajumma (yaşlı kadın).

En olur olmadık yerlerde gerek iş gerekse dertleşmek için sürekli onunla konuşması ve insanların kendi kendisine koştuğunu düşünüp deli muamelesi görüyor olması onun hiç umrunda değildir.

(Halbuki beni tanısa ne kadar güvenilesi biri olduğumu keşfedecekte işte bir tanımaya bakar iş - boş boş durmayın tanıştırın bizi :)
Bu kısımda üzülerek spoiler vermek istiyorum. Burada hoşlandığı kızı gözlerini kapatarak öpüyor ve heyecandan şaşkın ördeğe dönüyor.  >.<

Gerçek adıyla Ji Chang-Wook'u başrolde ilk kez izliyorum. Bir kaç dizisini izlemiştim ve onlarda hep 2.rolün adamıydı. Ama resmen şifacımı o rollerde harcamışlar.  Zira oyunculuk on numara beş yıldız modunda. Bunu aksiyon sahnelerinde dublör kullanmayı red edip bizzat kendisinin oynamasından da anlayabiliyoruz. Aslanım koçuummm beee.. 

Ah tabi bir de o bakışları yok mu o bakışları oyunculuğu nirvanaya ulaştırıyor resmen.. 

bknz: Bakışlarda vol 1

Yani adam dizi boyunca o kadar ölesi ki diziye mi odaklanalım yoksa adama mı karar veremiyor insan. Düşünüyorum düşünüyorum bu role kendisinin haricinde başka kimseyi yakıştıramıyorum. Dizi yapımcıları senaristler ve yönetmen sizlere kocaman bir gam sa hab ni da (resmi Teşekkür ederim).

bknz: Adam doğuştan Şifacı gibi, bir bakıyorsun ve hop iyileşiyorsun :) 
bakışlarda vol.2

Konumuz elbette ki sadece gece kuryeliği değil. Bir gece aldığı işin ucu babasına ve yıllar önce babasının ölmesine neden olan insanlarla tanışmasıyla alır başını gider. İş artık babasının üstüne atılan iftirayı temizlemek ve haliyle o nappun (kötü) adamlardan intikam almaktır. 


Gece kuryesi deyip geçmeyin hacı.. İzlediğim 18 bölüm boyunca çatılardan mı atlamadı, arabaların üstünden mi fırlamadı yetmedi asansör boşluğundan mı uçmadı ve bunları yapan kendisiydi, boşuna mı adam oyunculukta nirvanaya ulaştı diyoruz. (efektleri saymıyoruz tabi) 

Ahah işte bu yüzden ben ona sincap lakabını taktım :))) Sayesinde sincapları artık daha bir çok sever oldum :))

İş için o kadar çok kılığa giriyor ve hepsini o kadar güzel aksettiriyor ki o oyunculuk karşısında bir kez daha şapka çıkartıyorum. Söylememe gerek var mı bilmiyorum ama benim favorim o saf ve heyecanlanınca kelimeleri birbirine karıştıran Park Bong-soo - ya sen ne tatlı bi'şey sin!

Tiplere bakarmısınız, hangi birine bakıp hangisini seveceğini şaşırıyor insan. Bereketli toprak gibi ne ekersen hopp çıkıyor - maşallah :))))
Tabi işin bir de korku filmi tadında ki kısmı  var. Her dizide olduğu gibi malesef ki aşk denen o beter olasıca duygu geliyor buluyor şifacımızı. 

Hayır tamam adama aşık bakışlar yakışıyor ama o bakışlar  bana olmadığı sürece neden sevineyim ki  (kıskançlığım geldi hoşgeldi) 

bknz: Şu sarılmaya bakınca  insanın midesine  öküzler nasılda hop diye oturuyor :(

Hele ki kızı gizliden gizliye kötu adamlardan koruma sahneleri var ki ! Ölelim biz ya valla, böylesini yaşayamadıktan sonra neden boşuna nefes alıp yaşıyoruz bu zalım hayatta >.<

hain Oppa >.<

Boşuna beklemeyin gençler ! Kıskançlığım malesef kız hakkında bilgi vermeye müsade etmiyor. Yeteri kadar kulaklarımdan dumanlar çıkıyor şimdi yad edip tekrar kıskançlık dumanını tüttürmeyeyim :(

Alın işte bu sahneleri görüpte kıskanmayan var mıdır ? 
Hele bir çatı katı sahnesi var ki. 

Yuh olsun dedim. Senaristin kesin, kesin bize bir garezi var. Yoksa hangi insanoğlu öyle bir sahne yazar ki. 

Kızın adamı görmemesi gerekir, ama adam da kızda yanyana gelmek için ölüp biter, adamımızda tek çare olarak kızın gözlerini kapatıp ona dokunmasına üstüne birde öpmesine izin verir.. (beter olasıca kız)

Şifacıya dokunan elin kırılsın hacı. yar etmeyiz biz öyle sevdiğimizi >.<
 

Ah hele bir randevu sahnesi var ki, bir kez daha dizi  senaristine, yönetmenine, ışıkcısına, makyajcısına, kostümcüsüne, çaycısına bilumum hepsine tek tek saydırmama sebeptir.

Yani insan konuşmadan, bakışmadan birbirlerini görmeden yeryüzünde ki en harika randevuyu nasıl yaşayabilir/yaşatabilir !! 

 (Bu randevuyu yazan senaristin kafasından getirin bana bende deneyecem)

İşte bende böyle kedinin ciğere - öküzün trene baktığı gibi boş boş bakıp durayım..
Yani bu adamı da doğuran ana, burda ki sözüm ona adamlarıda doğuran ana. Peki bizdekilerin nesini eksik verdikte ordakilerin aynılarını üretemiyoruz, ne yiyip içiyor bunlar !! 

bu ele değme anı -,- tövbe est. - neyse sustum.. sinirlenmeyeceğim ! sakinim ! 

 Adama bakın, bakında karizmanın cisme vurulmuş halini görün. Hii yanındakine bakmasanız da olur :P 
 İzleyenler bilir dizinin en heyecanlı sahnelerinden biridir bu kısım. Zira ben izlerken kısa bir süre nefes almayı unutmuş olabilirim.

Senaristin kalbimize kastı var demişmiydim ! Atlamış olamam dimi? çünkü kendisi yememiş içmemiş neredeyse her bölüme kiss eklemiş!

senarist kalbimize kast etmeye yemin etmişcesine kiss leri gözümüze sokuyor bende aynen size iletiyorum.
Kıskançlık krizinde vol.1
Kıskançlık krizinde vol.2


Kıskançlık krizinde vol.3
Kıskançlık krizinde vol.4
Hatun hakkında tek satır yazmamakta kararlıyım :P yani takmış cillop gibi adamı koluna ben daha ne yazayıp :p

Alan razı veren razı hiç yormayam kendimi

Efenim şifacıma bu harika terli ama bir o kadar da mis kokulu an ile veda ediyor diğer karakterime geçiyorum :)

Dizi karakterlerinin hepsini yazmayacağım ama sadece biri daha var ki. Şifacıda midemize öküzleri oturtan senaristin ona acımasını istiyorum. 

Hayatının sonuna kadar mutlu mesut yaşaması tek temennimdir. Hacı adamın neredeyse 20 senedir yüzü gülmemiş. O hak etmeyecekte kimler edecek.

O kadar iyi ki heykelini verseler gider Taksim meydanına dikerim. O kadar kanatsız melek, o kadar düşünceli ve o kadar kibar. Yani seni mutlu etmeyen senaristler utansın ne diyeyim. 

İşte karşınızda gelmiş geçmiş en iyi Anchorman Kim Moon-Ho 

Şıfacıya ve dizi deki iyi insanların hepisne elini uzatmaktan çekinmez, Pamık gibi kalbiyle onlara yardım eder. 18.Bölümün sonu o kadar pis bitti ki yatıp kalkıp senaristtin insafa gelmesi için dualar ediyorum.

Ne demişler dua tüm kötülüklerin anasıdır. Durmak yok dua etmeye devam. Fighting ! 


Ve son olarak dizinin gizli kahramanları 20 yıl öncesinin en sıkı dostları. İzlerken keşke hep mutlu olsanız diye sayıkladığı(m)ız kahramanlar.. 

Sizi seviyoruz gençler.. Ve sizi hiç unutmayacağız.. 

Şifacım'dan bana Yeobo'm (Canım) 
Efenim bir k-drama incelemesinin daha sonuna geldik. 
Umarım incelemizden memnun kalmışsınızdır. Şahsen ben son dönemde severek hatta ölerek izlediğim bu diziyi içimden geçen tüm iyi/kötü duygularımı sizinle paylaşmaktan sonsuz mutluluk duydum. 

Dizi künyesi
Adı: Healer 
Tür: Romantik, Komedi, Aksiyon
Yönetmen: Lee Jung-Sub
Senarist: Song Ji-Na
Yayıncı: KBS2
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2014 - 2015
Yayın Tarihi: 8 Aralık 2014
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe - 21:55
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore
 
Ji Chang Wook - Seo Jung Hoo
Yoo Ji Tae - Kim Moon Ho
Park Min Young - Chae Young Shin
 
K-dramasız ve kitapsız bir tek günümüzün dahi geçmemsi dileğiyle.. 
Sevgilerle As! Kız..
Subscribe to Our Blog Updates!
Share this article!

12 yorum:

 1. Bu yazıyı okuken çevremde kimsenin olmaması büyük şans çünkü yazı boyu pis pis sırıttım :) Biliyorsun diziyi çok seviyorum hatta zaman zaman dayanamayıp spo bile veriyorum (sorry ) Salı günü bitecek diye şimdiden yastayım..Dizi ancak bu kadar güzel anlatılabilir ve yazılabilirdi okuken çok eğlendim eline sağlık Asim ♡♡♡

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ahaha spoilerinin dibinide yemeye razıyım yeter ki bitmesin :(

   çok sağol unnim keyifle.

   Sil
 2. yazın çok güzel olmuş ellerine sağlık.son zamanlarda izlediklerimin arasında en iyisi. ve benim ilk 3üm arasına girdi bile kendisi. dizideki tüm karakterler ve oyuncular hatta ısıgından efektlerine muhteşem. healer ı ilk kara secret love da izlemiştim orada melek rolundeydi o gece tüm melekler ruyama girsin istedim. oyunculuk bakış gülüş tek kelimeyle super. yanlız senin içini acıtıcak bir paparazzi haberi vereyim sanırım ikisi gerçektede sevgiliymiş geçen bir yazıda okumuştum. bizi bulmaz böyle şifacılar darısı başka healerların başına

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok sağol canıım keyifle yazdım bende. ah ah dizi muhteşem hemen bitmese ne harika olurdu :(
   makingleri izlerken bırbırlerıne yakınlıkları kıskançlık uyandırıcı ama neyse ki kız min ho dan sonra ciddi bir ilişki yaşamamkta kararlıymış :))

   Sil
 3. Ayy çok mutlu oldum. Çok güldüm. Harika bir anlatım. Dizi bitince başlayacağım hacı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hemen hemen izlemelisin. eminim çok beğeneceksin..

   Sil
 4. Asi'mm yine harika bir yorumla karşı karşıyayım zevkle okudum izlerken hissettiğim tüm duyguları barındıran; resimleri, gifleri ve tam yerinde yorumların sayesinde açıp baştan izleyesim geldi çok güzel olmuş emeğine sağlık ♡

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ehehe demi yawrum ya açıp açıp tekrar izlenir bu dizi.. ilerleyen zamanlarda bi nostaljı yaparız bu dizide :)

   Sil
 5. Mutlaka bakacağım bu dizeye hele de bu yorumlardan sonra ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. enem yazarım geçen dizi soruyordun ya o vakit şiddetle bunu tavsiye ederim :)

   Sil
 6. Yazı harika olmuş Healer ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi yalnız bi yerde yanlışın var dublör kullanıyor Kyung Seob adında dublörü var kendisinden çok bahseder röportajında tel gördüğü zaman bile korktuğunu bu yüzden dublör yardımı aldığını söylemişti

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ehe çok sağol canım zevk alarak yazdım hepsını :))
   soompi de bir tek çatı da koşma sahnesinde dublör desteğini aldığından falan bahsetmişti adam müzikaldi reklamdı diziydi derken riske atmak istememiş zanımca ayy kıyamam şıfacıma ona birşey olursa gelsın ben şifamı veririm ki ona :D

   Sil

Yorum yazan güzel ellerinize sağlık (:
ve Lütfen! Küfür içeren veyahut içeriğinde reklam olan yorumları yazmaktan sakınalım. Sormak istediğiniz sorular için bloğun sağ üst köşesinde bulunan İletişim kısmından her zaman mail atabilirsiniz. (:

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML